Сторінка         практичного      психолога

Сторінка практичного психолога ЗДО

Додайте текст тут...

                                                                           Шановні батьки!

З 01 квітня 2024 року в нашому онлайн - садочку працює психолог Петровська Олена Миколаївна, яка забезпечить психологічну підтримку всім учасникам освітнього процесу.

Психолог (дитячий) – педагог, який займається з дітьми, які не мають відхилень у психічній сфері. Він не ставить діагноз, а може зробити умовно-варіативний прогноз на майбутнє. При необхідності може запропонувати пройти консультацію у спеціалістів: психіатра, невролога, логопеда.

Основними функціями практичного психолога в дитячому садку є створення умов, які сприяють охороні фізичного і психічного здоров'я дітей, забезпеченню їхнього емоційного благополуччя, вільного і ефективного розвитку кожної дитини. Це здійснюється за допомогою діагностичної, корекційно-розвиваючої, профілактичної та просвітницької роботи тощо.

Бесіда, спостереження, анкетування – методи, які допомагають психологу краще зрозуміти і спрогнозувати варіанти розвитку дитини, підібрати оптимальні умови для розкриття його інтелектуальних особливостей.

При необхідності, психолог проводить індивідуальні чи групові заняття з дітьми, що мають розвиваючу спрямованість. Всі заняття проходять в ігровому ключі, у роботі використовуються казки, рухливі ігри, психогімнастичні етюди, елементи арт-терапії (творча діяльність). 

На жаль, вирішити психологічні проблеми дітей тільки в умовах дитячого садка, на заняттях з психологом неможливо.

Без взаємодії з батьками дитини така робота буде носити поверхневий характер. Тому, в першу чергу, бажання батьків взаємодіяти з психологом, допомогти дитині подолати проблемні моменти, є найважливішим фактором на шляху змін на краще.

Тільки спільна плідна робота дасть позитивний результат.

Як відомо, краще не чекати проблеми, а зробити все, щоб її уникнути.

Слідкуйте за повідомленнями психолога в групових чатах.

                                                                         Графік роботи

        практичного психолога  Закладу дошкільної освіти (ясла – садок) «Золотий ключик»                                                                                       Новомиколаївської сільської ради

                                                       ПЕТРОВСЬКОЇ ОЛЕНИ МИКОЛАЇВНИ

Щоденно: з 8.00 -12.00 .

Вихідні дні : субота, неділя.



01.04.2024 року відповідно до плану практичного психолога  відбулося "Знайомство - представлення", де кожен з діток презентував  свою візитну картку - малюнок на вільну тему.

02.04.- 04.04.2024 р. в групах було проведено онлайн- заняття з елементами тренінгу :"Знайомство", метою якого було познайомитися з дітьми для подальшої співпраці, зацікавити дітей до занять; розвивати увагу, пам'ять, критичне мислення, зв'язне мовлення; виховувати поважне ставлення один до одного, сумлінність до праці.

Проведення психологічної просвітницької діяльності, інформування усіх учасників освітнього процесу щодо самодопомоги. Самодопомога: турбота про найважливіший інструмент — про самого себе.

Психологічна хвилинка , метою якої є розвиток спостережливості , швидкості реакції та сприйняття, концентрація уваги, словниковий запас. Надані корисні поради: " Як тренувати дитячу памʼять" , через прості , різноманітні ігри та вправи ,які спрямовані на покращення концентрації та уважності.


Консультація " Як підтримати дітей під час війни"

Дослідження кажуть, що діти, стикаючись з випробуваннями не обов'язково мають мати психологічні проблеми, а навпаки можуть демонструвати «посттравматичне зростання» – і це великою мірою залежатиме від підтримки дорослих. Вони можуть зростати у резилієнтності (психологічній стійкості), мудрості, вдячності, здатності будувати глибокі стосунки, знати, що у житті найголовніше… Тож нехай вони виростуть саме такими – наші діти! 

Щоб дитинство було щасливим.

З метою здійснення інформаційної підтримки психологічного супроводу освітнього процесу в ЗДО практичним психологом Петровською О.М. в період з 08.04 . по 12.04. 2024 р. запропоновано матеріали для вихованців , батьків, педагогів з надання психологічної допомоги в екстрених та кризових ситуаціях: "Поради для батьків, як підтримати дитину під час війни", ігри для зняття стресу в дітей "Намалюй пташку".

Мета гри – подарувати радість іншим та нагадати про те, що щастя криється в простих і буденних речах. Гра «Спробуй повтори» покращує пам'ять, самоконтроль поведінки, підвищує концентрацію уваги, впливає на формування просторових орієнтацій, підвищує впевненість у своїх силах.

Для розвитку зорово- просторового орієнтування, уваги, дрібної моторики Олена Миколаївна провела гру- «Складання фігур».

Онлайн – заняття для всіх вікових груп на тему: «Подорож до країни настрою» сприяло створювенню емоційного комфорту, формуванню у дітей здатності розуміти свій емоційний стан, виховувало доброзичливе ставлення до інших.

Важливим напрямком роботи психолога є профілактично –просвітницька діяльність. Інформаційна хвилинка "Чому виникає м'язова напруга? та вправа "Черепашка"вчить дітей швидко справлятися з психоемоційним та м'язовим напруженням.

Консультація для батьків : "Вікові кризи в житті дитини: як розпізнати та чим зарадити?"
В процесі розвитку діти відчувають ряд змін – емоційних, фізичних та пізнавальних, а також переживають кризи й дуже важливо їх вчасно помітити.
Психологи – Фрейд, Піаже, Еріксон, Виготський, Ельконін, Брунер – висували свої припущення та класифікації щодо дитячого розвитку. Всі вони відрізнялися. Втім, можна прослідкувати ряд особливостей та схожостей.
Кризами називають ті періоди життя людини, які є переломними чи поворотними. Коли звичний стан речей не влаштовує, але людина ще не виробила нових стратегій чи навичок, аби реагувати та мислити інакше.
Поговоримо про вікові кризи, які переживають діти та як батькам орієнтуватися: це криза чи ще ні? Як підтримати дитину?
 

Пам'ятка "Тривожні діти . Дитячі страхи. Як їх подолати"            

З 22 по 26 квітня 2024 року в ЗДО ( ясла - садок) «Золотий ключик» Новомиколаївської с/р Скадовського району Херсонської області проходив тиждень психології «З психологією по життю»,метою якого є зниження психоемоційної напруги учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану. Кожен день тижня психології проходив під певним девізом. Вихованці закладу дошкільної освіти активно долучалися до квестів, челенджів, майстер-класів, конкурсів.
Провели консультаційну роботу з вихователями щодо психологічної готовності дітей до школи . Вступ до школи є однією з найважливіших подій у житті дитини. Для того щоб підготувати дитину до шкільного навчання, необхідно розуміти та враховувати фізіологічні та психологічні особливості . Консультація для батьків щодо важливості ритуалів у неспокійний час, сприяла зменшенню занепокоєння, негативних емоцій, підвищенню впевненості. 

https://youtu.be/vDazALmFQsM?feature=shared 

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати